Haber

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 ABD başkanlık seçimleri adaylığından çekildi

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 ABD başkanlık seçimleri adaylığından çekildiğini duyurdu. De Santis, “Cumhuriyetçi seçmenlerin çoğunluğunun Donald Trump’a bir şans daha vermek istediği açık” dedi.

ABD’de 5 Kasım’da yapılacak başkanlık seçimleri için geri sayım devam ederken, seçimle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Florida Valisi Ron DeSantis adaylığından çekildiğini açıkladı. Sosyal medya platformu X’te paylaştığı açıklamada Trump lehine yarıştan çekilme kararı aldığını kaydeden DeSantis, “Cumhuriyetçi seçmenlerin çoğunluğunun Donald Trump’a bir şans daha vermek istediği açık.” Trump’ın mevcut ABD Lideri Joe Biden’dan üstün olduğuna dikkat çeken DeSantis, “Covid-19 salgını ve Antony Fauci’yi tercih etmesi nedeniyle Donald Trump ile bazı anlaşmazlıklarımız oldu. Ancak Trump’ın mevcut lider Joe Biden’dan üstün olduğu açık. Biden.” dedi. Daha önce Cumhuriyetçi adayı destekleme sözü verdiğini ve bu sözünü tutacağını belirten DeSantis, başarılı olamayacağını düşündüğünü ve bu nedenle seçmenlerin zamanını ve kaynaklarını daha fazla boşa harcamak istemediğini sözlerine ekledi.

Anketlerde yüzde 51 oyla geride kalan Iowa eyaletinde Cumhuriyetçi adayların yarıştığı ön seçimleri kazanan Trump, New Hampshire’daki ön seçim öncesi yapılan son anketlerde de öndeydi. New Hampshire Üniversitesi’nin araştırmasına göre Trump’ın oylarının yüzde 50’ye ulaşacağı, en yakın rakibi Nikki Haley’nin ise yüzde 39 oy alacağı tahmin ediliyor. Florida Valisi Ron DeSantis’in oy oranı yüzde 6’da kaldı. – FLORİDA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu