Haber

Hak-İş Konfederasyonu Sinop İl Temsilcisi: Daha iyi koşullarda yaşanabilecek bir ücret talep ediyoruz

MUSTAFA USTASI

Hak-İş Konfederasyonu Sinop İl Temsilcisi Esra Gelişli, ” türkiyeDaha iyi koşullarda yaşayabilecekleri, alnının terinin kazanıldığı ve daha fazla hak edilmiş bir ücret talep ediyoruz” dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Sinop İl Temsilcisi Esra Gelişli, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ münasebetiyle açıklamalarda bulundu. Gelisli dedi ki:

“AÇILIŞLARIN KAPATILMASINI İSTİYORUZ”

“Şu anda 696 ile takıma geçiş yaparken takımdan çıkan arkadaşlarımız var. Onların da bir an önce takıma dahil olmalarını talep ediyoruz. Şu anda milyonlarca kadronun gözü halk için ekranlarda. çerçeve protokolü ve haberler beklemek. Mevcut Türkiye koşullarında daha uygun kurallar içinde yaşanabilen, emeğin kazanıldığı ve daha çok hak edilen bir bedel talep ediyoruz. Her gün ekonomi para açıldıkça Bu açığı kapatmak için fiyatlarımızın artması gerekiyor. Bu açıkların kapatılmasını talep ediyoruz. Aynı zamanda çalışma hayatı koşullarında biraz daha iyi olmasını istiyoruz. Bir görevde çalışan arkadaşlarımız bir kurumda temizlik işçisi olarak çalışmıyorsa ben bürokratlarda kusur bulurum. Bunların düzeltilmesini istiyorum. aslında isim veriyoruz

Kaynak: ANKA / Ekonomi

kosk-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu