Haber

HDP’li Doğan Erbaş gözaltına alındı

Eski HDP İstanbul Eş Genel Başkanı Doğan Erbaş, Ankara’da gözaltına alındı. Avukat Erbaş, “PKK/KCK terör örgütüne üye olmak ve terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından firari olarak aranan Erbaş’ın, İstihbarat ve Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışma kapsamında dün düzenlenen operasyonda gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlükleri.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, “başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma ve gerçeğe aykırı beyanda bulunma suçlarından adli makamlarla koordineli olarak yapılacak işlemlerin ardından” Erbaş’ın cezaevine gönderilmesinin planlandığını bildirdi.

Aralık 2022’de İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, aralarında eski HDP İstanbul Eş Genel Başkanları Doğan Erbaş ve Aysel Hoş’un da bulunduğu partinin il yönetiminden 11 kişiyi “terör örgütüne üye olmak” hatalarından 6 yıldan 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırdı. örgüt” ve “terör örgütü propagandası yapmak”tır.

DW/CO,EC

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu