Haber

İlhan Palut: “Ayrılık beklemiyordum”

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, kulüp yönetiminin aldığı ayrılık kararını beklemediğini belirterek, “Erken alınan karar doğru mu yanlış mı bilmiyorum, beklediğim bir şey değildi. Maçımıza hazırlanıyorduk. ama saygıyla karşılıyoruz.”

Konyaspor’dan ayrılan Teknik Direktör İlhan Palut, sözleşme fesih işlemlerini tamamlamak için kulüp binasına geldi. Burada yeşil beyazlı taraftarlar, işçiyle vedalaşan İlhan Palut’u yalnız bırakmadı. Yaklaşık 1 saat boyunca Palut’u bekleyen taraftarlar, genç teknik direktöre tezahürat yaparak çiçek verdi.

Taraftarlara seslenen Palut, takviyeyi ilk geldiği günden itibaren hissettiğini belirterek, “Görüyorum ki bu takviye burada olduğum son güne kadar devam ediyor. Aramızdaki bağ sadece teknik direktör-taraftar bağı değil. Bunu hep hissettin, beni kendinden biri gibi gördün ve bu yüzden “Destekledin ve kabul ettin. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle Konyaspor’daki profesyonel görevimiz muhtemelen sonuçlanmıştır ama ben seni asla unutmayacağım. Konya çok sevdiğim bir şehir. Grubumla burayı çok sevdik. Umarım her zaman başarılı ve memnun kalırsın.”

“Maçımıza hazırlanıyorduk ama saygıyla karşılıyoruz”

Ayrılık sürecini anlatan Palut, “Aslında süreç çok rahat ilerledi. Dün biz kulüpteyken 2. liderimiz geldi ve herkes için kan değişiminin daha iyi olacağını söyledi. Ben de saygı duydum ve teşekkür ettim. Bugün geldik hepsiyle vedalaştık.Futbolda bunlar var.Olası bir şey.Bazen beklenen zamanda oluyor,bazen sürpriz oluyor ama futbolda bu farklılıklar var inşallah olur. hem benim için hem takımım için hem de Konyaspor için iyi erken olması doğru mu yanlış mı bilmiyorum ama ‘bekliyor muydunuz?’ Hayır derseniz beklediğim bir şey değildi. Maçımıza hazırlanıyorduk ama saygıyla karşılıyoruz. Umarım Konyaspor için yeterli olur. Umarım bu takım olarak bizim için güzel bir karar olur.” dedi.

Gelecekteki kariyeri hakkında konuşan Palut, “İnşallah evime gideceğim. Orada dinleneceğim. İnşallah en doğru karar, mesleğimizi daha yukarılara taşıyabileceğimiz ve görevlerimizi yerine getirebileceğimiz bir kulüpte çalışmaya devam etmemizdir.” dileklerimle.”

Palut, Konyaspor’un yeni teknik adamla sözleşmesiyle ilgili soruya, “Aslında darılmadım. Sonuçta birileri gidecek birileri gelecek. Meslektaşıma başarılar diliyorum.”

İlhan Palut daha sonra otomobiline binerek taraftarların alkışları eşliğinde kulüp binasından ayrıldı. – KONYA

mecitozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu