Haber

Carmelo Anthony, 2023 FIBA ​​​​Basketbol Dünya Kupası’nın küresel elçisi oldu

Filipinler, Japonya ve Endonezya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2023 FIBA ​​​​Basketbol Dünya Kupası’nın küresel elçisi Amerikalı basketbolcu Carmelo Anthony oldu.

Amerikalı yıldız basketbolcu Carmelo Anthony, 25 Ağustos’ta Filipinler, Japonya ve Endonezya’da başlayacak olan 2023 FIBA ​​​​Basketbol Dünya Kupası’nın küresel elçisi seçildi. Arjantinli basketbolcu Luis Scola ve İspanyol efsane Pau Gasol’un ardından üçüncü küresel büyükelçi olarak ilan edilen Carmelo Anthony, Dünya Kupası tanıtımına yardımcı olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anthony, “ABD’yi dünyanın en büyük sahnelerinde gururla temsil ettim ve Dünya Kupası uluslararası basketbolun en güçlü maçı. Her şey mükemmel bir takım, yetenek ve o mükemmel kimyaya sahip olmakla ilgili. Bu yıl Dünya Kupası’ndaki oyuncular, “Sporu küresel ölçekte desteklemeyi ve kutlamayı dört gözle bekliyorum.”

NBA’in 75. yıl kadrosuna seçilen ve şu anda NBA All-Time Puanları Listesi’nde ilk 10’da yer alan deneyimli basketbolcu, 3 olimpiyat altın madalyası kazandı. – İSTANBUL

haber-pamukkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu