Haber

Mustafa Muhammed LGBT temalı forma giymediği için para cezasına çarptırıldı

Nantes kulübünden yapılan açıklamada, ligin 35. haftasında deplasmanda ToulouseMısırlı oyuncu maç öncesi 0-0 berabere kaldı Mustafa Muhammed‘nin kişisel nedenlerle söz konusu formayı giymeyi reddettiği ve kadrodan çıkarıldığı belirtildi.

Nantes’in ligde kalmaya çalıştığı süreçte 25 yaşındaki oyuncunun durumunun profesyonel olmadığına vurgu yapılan açıklamada, bugün yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından futbolcuya para cezası verilmesine karar verildiği ve tutarının belirlendiği belirtildi. elde edilen homofobi ile uğraşan Fransa merkezli LGBT destek kuruluşu tarafından belirlendi. ‘SOS Homofobi’bağışlanacağı sözünü verdi.

Öte yandan maç öncesi ve sonrasında Muhammed ve ailesine gönderilen tehdit mesajlarının da şiddetle kınandığına dikkat çekildi.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Muhammed, “Toulouse-Nantes maçını oynamadım. Bunu tartışmak istemiyorum ama kendi fikrimi ifade etmeliyim. Tüm farklılıklara saygı duyuyorum. Tüm inançlara saygı duyuyorum. Bu saygı başkalarını da içerir ama aynı zamanda saygıyı da içerir.” Kişisel inançlarım için Köken, kültür ve inançlarımın önemi nedeniyle bu kampanyadayım, umarım kararıma saygı duyulur.‘ diye değerlendirdi.

https://twitter.com/mmostafa_11/status/1657870651867136001

haberbuyukcekmece.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu